Infolinia 887 118 118

Bolesne brodawki - jak sobie z nimi poradzić

Bolesne brodawki podczas karmienia? Kilka sposobów by temu zaradzić

Karmienie piersią to bardzo ważny okres w życiu nie tylko każdej matki ale również niemowlęcia, choć uznawane jest ono za jeden z najpiękniejszych w życiu obojga to należy również wiedzieć, iż zaliczany jest do najtrudniejszych z nich. Bolesność brodawek to częsty problem pojawiający się średnio u co drugiej karmiącej kobiety.

Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na zaradzenie obrzękom i bólowi:

·      Smarowanie brodawek własnym pokarmem gdyż zabieg taki ma właściwości zarówno natłuszczające jak i zapobiegające rozwojowi bakterii.

·      Smarowanie brodawek Lanoliną, która działa natłuszczająco, łagodzi podrażnienia, zapobiega pękaniu brodawki

·      Wietrzenie brodawek – dostęp powietrza pomaga nie tylko uśmierzyć ból ale również przyśpiesza ich gojenie

·      Stosowanie muszli laktacyjnych, należy jednak pamiętać, iż gromadzi się w nich mleko a pochylając się, można doświadczyć mokrej niespodzianki

·      Stosowanie silikonowych nakładek – należy jednak pamiętać by przed ich zastosowaniem skontaktować się z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym gdyż ważne jest by była ona odpowiednio dobrana

 

Należy jednocześnie pamiętać, iż bolesność brodawek jest stanem jedynie przejściowym. Odpowiednia higiena i dbałość o wspomniane wyżej kwestie pozwoli uniknąć bądź też złagodzić wystąpienie niepożądanych objawów pozwalając kobietom cieszyć się z możliwości karmienia niemowląt.

Kontakt:

Prenatalis sp. z o.o.
Ul. Chopina 11 lok. 3
85-092 Bydgoszcz

887 118 118
887 119 119

e-mail:
szkolenia@pieknenarodziny.pl