Infolinia 887 118 118

Najpopularniejsze kierunki na wakacje 2018

Polacy coraz częściej decydują się na podróże nawet z małymi dziećmi za granice. Obecnie ok 90% badanych odpowiada, że zdecydowanie szybciej zdecyduje się na urlop w ciepłych krajach aniżeli nad polskim morzem natomiast ok 60% tej grupy stanowią osoby z małymi dziećmi, do lat trzech. Dlaczego wolimy wybrać się za granicę i dokąd najchętniej podróżujemy?

Grecja

Ten kierunek to zdecydowany faworyt. Prócz gwarancji (niemalże 100%) pięknej pogody mamy również gwarancję pięknych widoków, ciekawych wycieczek czy doskonałej kuchni. Rodziny chętnie wybierają Grecję ponieważ:

nierzadko w hotelach znaleźć można dużo atrakcji dla dzieci np. place zabaw

hotele oferują usługi animatorów

Grecja jest stosunkowo blisko Polski – podróż nie jest długa i męcząca.

Grecja staje się także tańsza niż w ubiegłych latach gdy odnotowała ogromny wzrost cen. Obecnie zapłacimy ok 100 zł mniej za osobę aniżeli w latach ubiegłych.

Bułgaria

Bułgaria jest krajem wybieranym przez rodziny posiadające większe dzieci przez wzgląd na nieco większą odległość i czas podróży. Bułgaria jest popularnym kierunkiem przez wzgląd na bezpieczeństwo. Niegdyś mocno w cieniu Egiptu, który wiódł prym – dziś uważana za kraj gwarantujący względne bezpieczeństwo, możliwość niezmąconego wypoczynku.

Chorwacja

Chorwacja zachwyca widokami oraz kuchnią. Jest kierunkiem bardzo chętnie wybieranym przez polskie rodziny, które nierzadko decydują się na podróż samochodem. Chorwacja również wybierana jest przez rodziny ze starszymi dziećmi w przedziale ok 10-13 lat. Kraj ten polecany jest przez wzgląd na cudowne widoki oraz pyszną kuchnię a także – podobnie jak Bułgaria – ze względu na bezpieczeństwo.

Wakacje z dziećmi powinny zostać dobrze zaplanowane, pociechy muszą mieć bowiem zapewnione morze atrakcji. Warto szukać ofert, które będą przewidywały usługi animatorów bądź miejsc, które będą blisko atrakcji lubianych przez dzieci np. aquaparki. Jakość życia podnosząc się prowadzi za sobą również wzrost zainteresowania wycieczkami zagranicznymi, które są nierzadko nie tylko tańsze od pobytu chociażby nad polskim morzem ale także dają gwarancję pogody.

Kontakt:

Prenatalis sp. z o.o.
Ul. Chopina 11 lok. 3
85-092 Bydgoszcz

887 118 118
887 119 119

e-mail:
szkolenia@pieknenarodziny.pl