Infolinia 887 118 118

Położna środowiskowa – nie tylko na sali porodowej

Położna środowiskowa niezwykle ważna osoba dla każdej kobiety w ciąży. Większość ciężarnych kobiet niestety nie ma pojęcia, iż dokonać wyboru położnej może już podczas oczekiwania na dziecko. Dodatkowo kobieta ma również prawo i możliwości na spotkania z położną przed rozpoczęciem się akcji porodowej o czym panie najczęściej nie mają wiedzy.

Zmiana położnej środowiskowej

Przyszłe matki mają prawo do nieodpłatnego wyboru położnej. Spotkania tego typu refundowane są przez NFZ, aby uzyskać pomoc położnej środowiskowej wystarczy wypełnić deklarację podobną do tej, którą każda z Pań wypełnia wybierając lekarza. Bardzo ważną informacją jest fakt, że każda kobieta może wybrać swoją położną bez względu na rejonizację, która w tym przypadku nie obowiązuje. Dodatkowo przyszła matka może również dokonać zmiany położnej środowiskowej: raz na pół roku, dwukrotnie – wówczas zmiana jest bezpłatna. Pozostałe zmiany mogę wynosić w graniach ok. 80 zl.

Bezpłatne spotkania z położną środowiskową

Darmowe spotkania z położną przysługują każdej z Pań w częstotliwościach:
- do 20 tygodnia – w zależności od decyzji lekarza
- 21-30 tydzień – raz w tygodniu
- po 32 tygodniu – dwa razy w tygodniu.

Nie zwlekaj i już dziś wybierz swoją położną, która pomoże Ci przygotować się do porodu jak i będzie przy Tobie w czasie jego trwania.

Kontakt:

Prenatalis sp. z o.o.
Ul. Chopina 11 lok. 3
85-092 Bydgoszcz

887 118 118
887 119 119

e-mail:
szkolenia@pieknenarodziny.pl