Infolinia 887 118 118

Szkoła rodzenia za darmo?

Każda kobieta będąc w ciąży odczuwa nie tylko ogromną radość ale i wzmagające wątpliwości i obawy. Do najczęstszych zaliczyć można obawę przed samym porodem, w szczególności gdy będzie to pierwsze dziecko. Niewiele osób wciąż ma świadomość, iż w Polsce istnieje wiele Szkół Rodzenia, które świadczą usługi nieodpłatnie, w ramach NFZ.

Jak znaleźć idealną i darmową szkołę rodzenia?

Jednym z najprostszych sposobów jest znalezienia darmowej szkoły rodzenia jest wyszukanie jej w internecie, taki sposób wymaga od nas jednak dużego zaangażowania bowiem porównywanie szkół stanowi długi proces. Każda przyszła mama chciałaby wybrać jednostkę zaufaną i godną polecenia. W takich sytuacjach idealnie sprawdzają się portale poświęcone właśnie tej tematyce, tzw. „porównywaki” pozwalają znaleźć idealne miejsce dla każdej kobiety. Katalog szkół rodzenia ułatwia poszukiwania każdemu, zamieszkującemu nawet najbardziej odległe rejony naszego kraju warto zatem właśnie w taki sposób wyszukać darmową szkołę rodzenia.

Szkoła rodzenia – dlaczego warto?

Skorzystanie z usług podmiotu specjalizującego się w kształceniu w zakresie porodu i czynności, które należy wykonywać bezpośrednio po nim jest nieocenioną wartością, w szczególności dla osób i par, które po raz pierwszy wcielą się w rolę rodzica. Zalety skorzystania z darmowej szkoły rodzenia jest wiele, oto najważniejsze z nich:

  • Możliwość dopytania się o wszystkie kwestie budzące wątpliwości
  • Przygotowanie do roli zarówno matki jak i ojca
  • Wymiana doświadczeń, wątpliwości, pytań z innymi uczestnikami szkolenia – aspekt psychologiczny, forma terapii
  • Zapoznanie się z technikami relaksacji,
  • Zapoznanie się z pierwszymi objawami porodu,
  • Zapoznanie się z całym planem porodu,
  • Udzielenie informacji na temat pomocy kobiecie rodzącej w czasie porodu,
  • Zapoznanie się z metodami porodu,
  • Informacje na temat pielęgnacji noworodka,
  • Informacje na temat karmienia piersią

Przedstawione powyżej zalety to jedynie niewielki wycinek umiejętności, które można nabyć w czasie szkolenia. Darmowe szkoły rodzenia do dobrodziejstwo z którego warto korzystać by w pełni przygotować się do roli rodzica.

Kontakt:

Prenatalis sp. z o.o.
Ul. Chopina 11 lok. 3
85-092 Bydgoszcz

887 118 118
887 119 119

e-mail:
szkolenia@pieknenarodziny.pl