Infolinia 887 118 118

Zabawy dla dzieci na wolnym powietrzu

Dzieci uwielbiają korzystać z dobrodziejstw przyrody i spędzać czas na świeżym powietrzu. To idealny moment aby w dobie tak zaawansowanej techniki choć na chwile oderwać się od ekranów telewizorów, tabletów czy telefonów. Jakie zabawy będą bezpieczne a jednocześnie przysporzą naszym maluchom dużo uciechy? Proponujemy zabawy dla rodziców posiadających ogródek/bezpieczne miejsce na wolnym powietrzu.

 

  1. „Baza” - Potocznie nazywany przez dzieci „bazą” namiot z kocyków bądź prześcieradeł to najlepsza zabawa, którą zorganizować można zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Wystarczy kilka krzeseł lub taboretów, zawieszony nad nimi koc – tym sposobem tworzymy namiot, w którym dziecko może bezpiecznie bawić się np. w dom.
  2. Kolory – do zabawy w kolory wystarczy piłka i co najmniej dwóch ochotników. Dzieci (lub dzieci i dorośli) podają sobie piłkę krzycząc jednocześnie nazwę koloru, gdy padnie słowo „czarny” piłka nie może zostać złapana. Proste? A jakie fajne!  
  3. Klasy – do zabawy w klasy potrzebna będzie kreda, rodzice z pewnością wiedzą jak je namalować na chodniku a potem? Wystarczy skakać! Dla mniejszych dzieci zabawę w klasy można zmienić po prostu w zabawę w skakanie na kolorowe, namalowane kredą pola bądź malowanie kredą po chodniku.
  4. Skarby – kolejna edukacyjna gra, należy powiedzieć dziecku, że musi zdobyć „skarby” w odpowiednich kolorach np. zielonym (liść), żółtym (kwiat) itd. gdy maluch zdobędzie wszystkie skarby warto przygotować dla niego jakąś niespodziankę.

 

Zabawy dla dzieci w obrębie domu czy ogródka jest wiele. Warto sięgnąć pamięcią do swojego dzieciństwa i wiele z zabaw przenieść na dzisiejszy grunt. Najprostsze rozwiązania okazują się bowiem najbardziej skuteczne. 

Kontakt:

Prenatalis sp. z o.o.
Ul. Chopina 11 lok. 3
85-092 Bydgoszcz

887 118 118
887 119 119

e-mail:
szkolenia@pieknenarodziny.pl